1.07.2010 List Stowarzyszenia Twórców Obrazu Filmu Fabularnego do Zarządu TVP SA

ZARZĄD TVP SA
Telewizja Polska S. A.
ul. Jana Pawła Woronicza 17
00-999 Warszawa

Stowarzyszenie Twórców Obrazu Filmu Fabularnego /Polish Siciety of  Cinematographers/ powstało w 1994 roku i zrzesza w tej chwili 56-ciu operatorów – praktycznie wszystkich autorów zdjęć związanych z produkcją filmów i widowisk dla telewizji i dla kin. Głównym celem Stowarzyszenia, zapisanym w statucie, jest ochrona praw operatorów – autorów zdjęć filmowych. Możemy być dumni z faktu, że jesteśmy współtwórcami ogromnej większości widowisk i filmów dla kin jak i telewizji, stanowiących dorobek Polskiej Kinematografii.

Członkowie naszego Stowarzyszenia, którzy są współtwórcami większości spektakli Teatru Telewizji i innych form realizowanych w TVP uważają, że bez profesjonalnej współpracy zatrudnionych tu operatorów kamer i ich twórczego wkładu w te przedsięwzięcia, nie byłoby możliwe osiągnięcie zamierzonych przez nas efektów artystycznych i technicznych.

Z niedowierzaniem i zaniepokojeniem przyjęliśmy więc informację o planowanym usunięciu tej doświadczonej grupy zawodowej poza struktury telewizji. Grozi nam niebezpieczeństwo wtargnięcia do produkcji  telewizyjnych niedoświadczonych, niezdolnych ale tanich amatorów.

Jesteśmy zdania, że uformowane w ciągu lat wspólnej pracy zespoły twórcze osób połączonych przyjaźnią zawodową i wzajemnym zaufaniem stworzyły niepowtarzalną, inspirującą atmosferę pracy w sposób zauważalny pozytywnie przekładającą się na jakość produkowanych programów. Pracując z tak zgranymi ekipami mogliśmy być pewni ich profesjonalizmu.

Bardzo prosimy o ponowne rozważenie tej kwestii i nie przekreślanie decyzją administracyjną wartości wypracowanej w ciągu wielu lat współpracy.

Z poważaniem i nadzieją na lepsze jutro.

Jacek Petrycki                                                      Andrzej J. Jaroszewicz
wiceprzewodniczący                                         przewodniczący
STOFF/PSC                                                          STOFF/PSC

Do wiadomości:
Biuro Zarządzania Zasobami Ludzkimi TVP SA
ZZ Pracowników Twórczych TVP SA

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 2 votes)

Napisz komentarz