29.08.2010 Szefowi rady nadzorczej TVP zarzuca się kontakty ze związkami zawodowymi

Szefowi rady nadzorczej TVP zarzuca się kontakty ze związkami zawodowymi
Jednym z zarzutów stawianych przewodniczącemu rady nadzorczej Telewizji Polskiej we wniosku o jego odwołanie jest to, że prowadził rozmowy ze związkami zawodowymi.
Wniosek o odwołanie Bogusława Szwedy z funkcji szefa rady nadzorczej TVP będzie głosowany na dzisiejszym posiedzeniu rady. O zwołanie zebrania poprosiła Małgorzata Wiśnicka-Hińcza (w radzie nadzorczej TVP jest dzięki poparciu SLD). – Uzasadnienie wniosku o moje odwołanie jest w gruncie rzeczy bardzo sympatyczne, bo de facto chwali moją pracę i zaangażowanie – mówi Bogusław Szwedo.
Ze związkowcami Szwedo spotykał się m.in. w sprawie zwolnień grupowych i przyznawał rację działającemu w TVP związkowi zawodowemu Wizja, że redukcje powinny w większym stopniu objąć kierownictwo firmy, a w mniejszym pracowników twórczych.
– O karach za kontakty ze związkami zawodowymi nie słyszeliśmy od czasów ”Solidarności” lat osiemdziesiątych – komentuje jeden ze związkowców.
Innym punktem dzisiejszego posiedzenia rady nadzorczej będą ”sprawy kadrowe zarządu” – czyli próba zawieszenia kojarzonych z PiS członków zarządu: prezesa Romualda Orła i Przemysława Tejkowskiego. To plan związanej z SLD i Bolesławem Borysiukiem części rady, która dysponuje w sumie czterema głosami. Drugie cztery ma PiS. Szalę przeważy więc reprezentant ministra skarbu, a w razie jego nieobecności – głos przewodniczącego.
– Wciąż trwają rozmowy i w piątek może się okazać, że zawiesimy cały zarząd, delegując do kierowania spółką kogoś z rady – mówi nam związany z PiS członek rady nadzorczej.
Wczoraj Orzeł i Tejkowski pożegnali się już z dyrektorami TVP.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: +1 (from 1 vote)
29.08.2010 Szefowi rady nadzorczej TVP zarzuca się kontakty ze związkami zawodowymi, 7.0 out of 10 based on 1 rating

Napisz komentarz