24.11.2010 Incydent w Poznaniu

Warszawa, 24.11.2010 r.

L.dz. Wizja/122/2010

Pan Włodzimierz Ławniczak
p.o. Prezesa Zarządu TVP S.A.

Szanowny Panie Prezesie,

ZZPT TVP SA Wizja zwraca się do Pana o pilne wyjaśnienie skandalicznej sytuacji, do jakiej doszło w OTV Poznań.

W dniu wyborów samorządowych, tj 21 listopada o godzinie 17.30. ukazało się wydanie serwisu informacyjnego „Teleskop” emitowane bez dźwięku. Poczynając od czołówki, poprzez zapowiedzi studyjne i dwa łączenia z korespondentem, widzowie odbierali jedynie obraz. Program został przerwany poprzez zejście do czerni, nie ukazały się żadne plansze i odbiorcy nie otrzymali w następnym wydaniu „Teleskopu” żadnego wyjaśnienia czy przeprosin za zaistniałą sytuację.

Zdarzenie takie miało miejsce pierwszy raz w 53 letniej historii poznańskiej telewizji i zapewne jest bezprecedensowe w dziejach TVP. Zdarzenie to każe wątpić w profesjonalizm kadry kierowniczej.

ZZPT TVP SA Wizja zwraca się również z prośbą o merytoryczne uzasadnienie dla ostatniej roszady kadrowej i zwolnienia z funkcji dotychczasowej kierownik Regionalnej Agencji Producenckiej, Katarzyny Janyski-Cyris i powierzenia jej funkcji zastępcy Kierownika RAP. Na etat Kierownika RAP został przyjęty pan Sebastian Drobczyński, który nie ma żadnego doświadczenia zawodowego w tej materii. Tymczasem dotychczasowa kierownik oprócz zatrudnienia na części etatu w charakterze Głównego specjalisty (zastępca kierownika RAP) pracuje także na etacie kierownika produkcji. Czy taka roszada jest przykładem optymalizacji kosztów i zatrudnienia?

Informujemy również, że w ostatnim czasie, na polecenie nowego Kierownika Regionalnej Agencji Producenckiej OTV Poznań, Sebastiana Drobczyńskiego, do grafiku realizacji wprowadzani są nowi współpracownicy (montażysta, operator kamery), choć pracownicy etatowi oraz wieloletni współpracownicy nie mają pracy. Proceder ten jest naruszeniem zapisów regulaminowych i nie znajduje merytorycznego uzasadnienia.

Z poważaniem
za Zarząd ZZPT TVP SA Wizja
Jacek Dybowski
Wiceprzewodniczący

Otrzymują:

Pan Marian Kubalica
p.o. Dyrektora Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi

Pani Grażyna Łagodzińska
Pełnomocnik Zarządu TVP SA ds. współpracy z organizacjami związkowymi

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: +1 (from 1 vote)

Napisz komentarz