26.11.2010 Incydent w Poznaniu – wyjaśnienie

W odpowiedzi na pismo Wizja/122/2010 i informacji na naszej stronie internetowej Incydent w Poznaniu ZZPT TVP S.A. Wizja otrzymał wezwanie Pełnomocnika prawnego Pana Sebastiana Drobczyńskiego do zaniechania i usunięcia naruszeń dóbr osobistych.

Pełnomocnik żąda bezzwłocznego zaprzestania naruszenia dóbr osobistych Pana Sebastiana Drobczyńskiego, polegającego w szczególności na umieszczeniu na naszej stronie pisma do p.o. Prezesa TVP S.A., zawierającego nieprawdziwe i godzące w Jego dobre imię informacje (…) – usunięcia tych informacji ze strony.

Pełnomocnik żąda też zamieszczenia w to miejsce przeprosin.

ZZPT TVP S.A. Wizja oświadcza, że analizuje sytuację i natychmiast, kiedy wykazane zostanie, że twierdzenia Związku, zawarte w w/w  piśmie mijają się z prawdą, zastosuje się do żądań Pełnomocnika.

Czytaj WEZWANIE DO ZANIECHANIA I USUNIĘCIA DÓBR OSOBISTYCH

Czytaj TREŚĆ PRZEPROSIN, JAKICH ŻĄDA PEŁNOMOCNIK

Jednocześnie KOŁO POZNAŃ ZZPT TVP SA Wizja, w odniesieniu do informacji z listu skierowanego do p.o. Prezesa TVP SA Włodzimierza Ławniczaka, o emisji bez dźwięku programu „Teleskop” w OTVP Poznań  czyli w dniu wyborów samorządowych 21 listopada o godzinie 17.30,  z całą mocą podkreśla, że nie wskazuje pracowników realizacji jako winnych tej sytuacji. Związek nie orzeka o przyczynach technologicznych tego zdarzenia, a jedynie oczekuje rzetelnej o nim informacji.

Emisja programu na żywo pozbawionego całkowicie dźwięku (czołówka, studio, wejście reporterskie), a następnie nagłe zejście na wizji do czerni jest zdarzeniem bezprecedensowym, do którego w następnym wydaniu „Teleskopu” nie odniesiono się w żaden sposób i nie przeproszono za nie widzów.

ZZPT TVP SA Wizja w swoich działaniach kieruje się zawsze dobrem Spółki i jej pracowników, a więc między innymi takimi zasadami jak: Profesjonalizm zamiast polityki oraz TVP wyznacznikiem standardów.

—————————————————————————————————————————————————-

1.12.2010 ODPOWIEDŹ  ZZPT TVPSA Wizja NA WYSTĄPIENIE PELNOMOCNIKA

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 2 votes)

Napisz komentarz