26.11.2010 Komunikat Rzecznika Prasowego

Z prawdziwą satysfakcją informuję, że Zarząd Telewizji Polskiej S.A. podjął decyzję o wycofaniu wypowiedzenia o pracę Panu Robertowi Pająkowi, członkowi naszego Związku, którego nazwisko umieszczone było na liście osób przeznaczonych do zwolnień grupowych.

Nie jest to jedyna osoba, którą wycofano z listy, ale ponieważ jest On w wyjątkowej sytuacji, pozwalamy sobie na oficjalny komunikat w tej sprawie.

Robert Pająk od 1983 roku pracował w krakowskim Oddziale TVP. Był założycielem ZZ Solidarność 80 i pomimo ustawowej ochrony,  jako przewodniczący związku,  w 2003 roku został wyrzucony z pracy przez ówczesnego dyrektora oddziału. Aż czterokrotnie wygrywał z TVP procesy, ostatni w Sądzie Najwyższym i na podstawie prawomocnego wyroku powrócił do pracy w naszej Spółce w maju br.

Prośbę o cofnięcie wypowiedzenia uzasadnialiśmy bardzo trudną sytuacją życiową i materialną naszego kolegi. Pozbawienie Roberta pracy, spowodowałoby odebranie mu środków do życia i koniecznej rehabilitacji. Ponieważ jest osobą samotną i niepełnosprawną, zwolnienie Go byłoby niehumanitarne i nieetyczne, tym bardziej, że może wykonywać szereg prac, a także pracować w swoim wyuczonym zawodzie technika – elektronika. Dodatkowo TVP ma prawo otrzymywać na jego stanowisko pracy dofinansowanie z PFRON.

Telewizja Polska, która po wielokroć w swoich programach upomina się o prawa ludzi takich jak Robert Pająk,  udowodniła, że sama takim ludziom nie wyrządza krzywdy.

ZZPT TVP S.A. Wizja składa serdeczne podziękowania Zarządowi TVP S.A. za to, że zajmując się globalnymi problemami Spółki, ma też w zasięgu wzroku problemy jej pojedynczych  pracowników.

Mariusz Jeliński
Rzecznik Prasowy
ZZPT TVP S.A. Wizja

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Napisz komentarz