7.04.2011 Prezes Juliusz Braun odpowiada

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 7.7/10 (11 votes cast)
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 16 votes)
7.04.2011 Prezes Juliusz Braun odpowiada, 7.7 out of 10 based on 11 ratings

183 komentarzy do “7.04.2011 Prezes Juliusz Braun odpowiada”

 1. Piotr G. pisze:

  Serdeczne życzenia Wielkanocne przesyła w dniu Wielkiej Niedzieli, jak zwykle, wszystkim uczciwym pracownikom TVP
  Piotr G.

  PS. Przepraszam,że nie zdążyłem z życzeniami wcześniej – ale wystąpiła tzw. „siła wyższa”.

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 2. Piotr G. pisze:

  Drodzy Przyjaciele ze ZZ Wizja, Szanowny Panie Marcinie, uczciwi Pracownicy TVP!
  To co przeczytałem na tej stronie dogłębnie mną wstrząsnęło. Przez kilka dni trawiłem treść pisma p. Marcina siłą powstrzymując się przed działaniami, których można później żałować.
  Ubolewam nad losem człowieka, który podjął- wbrew pozorom -odważną decyzję. Decyzję, która powinna nam wszystkim uświadomić, że nie ma nic gorszego niż obojętność. To do czego został zmuszony, przez szubrawców przechadzających się w glorii po korytarzach Woronicza powinno I MUSI być pomszczone.
  SP. Staszek Gałązka-chociaż go nie znam i nigdy nie miałem przyjemności go poznać- winien zostać symbolem walki pracowników TVP z tymi, którzy nas, po cichu, w białych rękawiczkach niszczą. Jest to dobrze zorganizowana klika gnojków,szajka- bo tak ich należy nazwać, którzy po cichu, w skrytości gabinetów ustalają komu zniszczyć życie, kto będzie tą łatwą „zwierzyną łowną”, kto jest niewygodny. A wszystko po to aby oni sami mogli opływać, tarzać się w luksusie i mieć na wszystko bez ograniczeń. Te kreatury tak naprawdę poza telewizją nie istnieją. Na wolnym rynku zginą jak zdeptane karaluchy, dlatego chcąc utrzymać swe ciepłe posady posuwają się już do odbierania życia innym. I nie ma to znaczenia- tak jak pisze Pan Marcin, że nie robią tego osobiście. Wystarczy, że podejmują cykl działań ukierunkowanych na ten cel.
  Proszę Was koledzy i uczciwi pracownicy TVP – nie odpuście tej zbrodni na naszym koledze.
  Bo SP Staszek Gałązka nie jest pierwszy.
  Są tacy, którzy winni odpowiedzieć za śmierć samobójczą szefa firmy ochroniarskiej, który zaszczuty rzucił się ze skałek w Zabierzowie.
  Są tacy, którzy pozbawili pracy swego kolegę na 3 lata przed emeryturą skazując go praktycznie na biedę. Pracownika tak zaangażowanego! Dalej tam pracują w większości, korzystając z jego perfekcyjnej pracy do teraz. Wystarczy zajrzeć za stojaki w CPA i od razu widać jego mrówczą pracę.
  Znam proceder niszczenia ludzi – a byłem świadkiem jak się zmawiano na akcję na jedną kobietę z ochrony i jaki z tego mieli ubaw dwaj panowie. Powiedziałem tej osobie, że będę za nią świadczył – nie chciała pomocy, wolała odejść.
  Widziałem jak psychicznie dręczono jedną pracownicę w sekretariacie Łęgu, która była łudzona do końca przez obecnego – a wtedy szefa agencji S3- dyrektora OTV Kraków, że jej umowa o pracę zostanie przedłużona. A prowadziła samotnie gospodarstwo domowe.
  O sobie nie piszę. Nie wypada.
  A ilu było takich o których losach nie wiemy i których krzywd nie znamy???
  Proszę jeszcze raz, apeluję do waszych sumień- nie darujcie im!
  NO PASARAN!

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: -1 (from 3 votes)
 3. Piotr G. pisze:

  Drugi komentarz.
  Szanowni Panowie:
  Staszku
  Andrzeju
  Mirosławie
  Pawle
  Piotrze
  Wojciechu
  Dariuszu

  Całym sercem wspieram Was w walce o Wasze miejsce pracy. Trzymam za Was kciuki. Pozdrawiam Was serdecznie, wiem jak Wasza praca jest ważna dla firmy- też zajmowałem się zawodowo dźwiękiem w S3.
  Niektórzy by chcieli aby w telewizji było widać -nie słychać.
  Pozdrawiam Piotr

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: -1 (from 3 votes)
 4. Piotr G. pisze:

  Trzeci komentarz w/g ważności.
  Panowie: Prezesie Zarządu i Przewodniczący Rady Nadzorczej TVP!
  Chociaż żebractwo w Polsce nie jest karalne to nachalne żebractwo już tak. I powinien to pan wiedzieć p. Jekiełek jako adwokat i sędzia pisząc żebracze pismo do ministrów skarbu i finansów.
  No ale, jakich to mamy specjalistów od prawa i zarządzania firmą, takie mamy wyniki finansowe TVP.
  Czy p.p. Braun i Jekiełek, nie przyszło wam do głowy, że honorowy człowiek jeśli nie radzi sobie z zadaniami to składa rezygnację?
  Ośmieszacie tylko telewizję publiczną.

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: -1 (from 9 votes)
 5. Piotr G. pisze:

  Tak, więc posty zostały odblokowane. Dziękuję Adminowi za szybką reakcję. Nasuwa się pytanie: Kto próbuje zamknąć mi usta? Kto się boi usłyszeć prawdę? Wyżej już napisałem, że ja nie boję się stanąć otwarcie do konfrontacji. Bo opieram się jedynie na FAKTACH. Tylko, że ci o których piszę to są zwykłe tchórze, trafnie, uważam, określeni w poście o ŚP Staszku.
  Ale do rzeczy.
  Znalazłem w trakcie porządków książkę pt.”wasza,nasza,moja Telewizja Kraków 1961-2006″. Krakusy powinny pamiętać. I, o to, co tam znalazłem. W rozdziale „osoby” wypowiada się p. Wiesław Murzyn. Zacytujmy tego Wieszcza Telewizji Polskiej:
  „Oddział w Krakowie produkuje najwięcej programu ze wszystkich oddziałów dla TVP2 i TVP3. Odbywa się to szczególnym wysiłkiem naszych koleżanek i kolegów. Dla anten ogólnopolskich pracuje przede wszystkim studio S3 w Łęgu i środki transmisyjne.” I dalej pomijając bełkot o polityce w TVP: „W telewizji na każdego dziennikarza statystycznie przypada 4-5 osób obsługi technicznej.(…) Moim zdaniem proporcja powinna być następująca: na jednego dziennikarza powinno przypadać 5-6 pracowników technicznych. Podstawowym problemem jest ciągle ograniczana kadra techniczna.(…)Do niedawna problemem był brak stacji satelitarnej, jednak obecnie posiadamy znaczące w skali kraju, które bardzo często są wykorzystywane. Telewizję można by postawić w jednym rzędzie ze strażą pożarną czy pogotowiem, że względu na potrzebę bycia w ciągłej gotowości”. I na koniec 11 wersów o swej „wyjątkowej” i „odpowiedzialnej” pracy jako społecznik-związkowiec i organizator technologiczny.
  Minęły 4 lata od tych słów i:
  1. cała załoga studia S3 została zwolniona /szantażowano tych ludzi:albo odprawa i dobrowolne odejście albo zwolnienie zwykłe. I robiła to koleżanka społecznika- trudno uwierzyć, że bez jego wiedzy/
  2. wozy transmisyjne nie mają pełnej obsługi.
  3. trwa łapanka na ludzi z zewnątrz do pracy /vide plansze końcowe/.
  4. zlikwidowano całą księgowość na Krzemionkach /o tych koleżankach
  pisze p. społecznik- mam nadzieję/
  5. Studio S3 wynajmowane jest TVN-owi jako pudło bez obsługi i produkuje jesienną ramówkę konkurencji.
  TO SĄ FAKTY p. społeczniku! I teraz jak znajdziesz się na posiedzeniu Rady Pracowników to proszę o ustosunkowanie się do tej wypowiedzi. A p. Przewodniczącą ZZ Wizja proszę o poruszenie tego tematu.

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0 (from 6 votes)
 6. Piotr G. pisze:

  Ponieważ, nazbierało się ważnych tematów przez czas mojego przymusowego milczenia oraz jako rozszerzenie zapytania ZZ Wizja, jako zwykły obywatel, pytam Pana prezesa Brauna:
  1. Czy transmisje z EURO przyniosły TVP zyski czy straty?
  2. Czy TVP realizowała chociażby 1 /słownie jeden/ mecz rozgrywany w Polsce?
  3. Czy cały czas reklamowy w ramówce EURO został sprzedany?
  Bo śmiem twierdzić,że:
  ad.1 TVP poniosła na EURO straty liczone w dziesiątkach milionów.
  ad.2 żaden mecz nie był realizowany siłami TVP.
  ad.3 czas reklamowy nie został sprzedany w całości, a ratowano się pieniędzmi publicznymi z ARiMR tzn. pośrednio rząd ratował krach sprzedaży.
  Dodatkowo, mając przed oczyma artykuł „Władza niszczy TVP” z Uważam RZe nr 19/2012, proszę publicznie odpowiedzieć na przedstawione tam pytania, czy:
  1.została cofnięta bankowa linia kredytowa dla TVP?
  2.omawiana była przez zarząd możliwość upadłości TVP?
  3. faktycznie za 10 przeczytań Panoramy nowa /?/ prezenterka otrzymuje 30 tyś. zł miesięcznie? /Wydaje mi się, że są lepsze twarze w TVP do tej roli/
  Panie Prezesie.Takie zarządzanie firmą nazywa się „pójściem po bandzie” a występuje wtedy, gdy zarząd staje pod ścianą całkowitej niemocy i bezwładu zarządzania.
  Powtarzam po raz wtóry:
  Firmą nie może zarządzać klika politruków, wskazywana na te stanowiska jak za Stalina. Uderzcie się w piersi i uczciwie powiedzcie:
  Jesteśmy niekompetentni, za to: Bierni Mierni ale Wierni.
  Myślę, że niedługo nastąpi to o czym pisałem ministrowi skarbu w 2008r. – stan upadłości.

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0 (from 4 votes)
 7. Piotr G. pisze:

  Moi Drodzy.
  Jeśli Zarząd ogranicza wynagrodzenia pracownikom, to należy przyjrzeć się wynagrodzeniom członków Zarządu.
  Panowie z Zarządu, składam wniosek o samoograniczenie swoich wynagrodzeń z powodu trudnej sytuacji finansowej firmy. Dość złotych kart, samochodów służbowych, opłacania waszych mieszkań przez TVP.
  Weźcie dobry przykład z prezesa IKEI i dojeżdżajcie do pracy komunikacją publiczną. Korona z głowy wam nie spadnie.
  Żądacie ograniczeń od pracowników, to żądajcie też od siebie.
  Prezes TVP zarabia ok.28 tyś. zł/m-c , wiceprezesi po ok. 25 tyś. Pytam się, za co? Za generowanie strat? Za nieudolność? Kosztujecie firmę prawie 80 tyś miesięcznie. Wystarczy wam po 12 tyś wszystkiego. Jesteście teraz jak pasożyty. Nic nie wkładacie pożytecznego a ciągnięcie kasę ile się da.
  BASTA panowie prezesi. To nie wasz folwark i nie wasza własność.Gdybyście się jeszcze znali na TVP i na pracy tam wykonywanej, można byłoby podyskutować.
  A ci z Rady Nadzorczej,co niczego nie nadzoruje? Ile dostajecie za posiedzenie przy kawce i ciasteczku? Po 3 tyś.? Dać wam po 300zł. Wystarczy, zgodnie z przysłowiem:”Jaka praca, taka płaca”.
  Następne pytanie: Kto opłaca mieszkanie pana Dyrektora APT w Warszawie? Facet jest przecież z Krakowa. Jeśli TVP, zmienić umowę. Niech płaci sam – stać go na to. Jeśli mu się nie spodoba, to do widzenia, bez żalu. Wprowadzić zasadę, że jak chcesz pracować w TVP, to koszty swego utrzymania pokrywasz sam.
  To tyle „wolnego słowa”,póki jeszcze można.Pozdrawiam

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: -1 (from 5 votes)
 8. Romario pisze:

  Bardzo ciekawie, jak zwykle, piszesz Piotrze G. I jak zwykle masz rację. Całkowicie się z Tobą zgadzam. Pozwól jednak, że odnosząc się do listu z 16 lipca dotczącego sytuacji w studiu S-3, będę miał odmienne zdanie w jednej kwestii. Mianowicie, w punktcie 5 piszesz o wynajmowaniu studia na nagrania dla TVN. Otóż uważam, jak większość moich kolegów, że dobrze się dzieje gdy studio pracuje a nie stoi puste. I nie jest istotne, czy jest to TVN, Polsat czy inna firma. Oczywiście, byłoby lepiej gdyby to nasza telewizja produkowała tam programy, ale skoro nie może (myślę, że chwilowo), to niech to studio S-3 zarabia na siebie w ten sposób. A i ta garstka ludzi, którzy tam są zatrudnieni też będzie miała pracę i zarobek. Przecież TVN nie wynajmuje studia za darmo. A po trzecie, jak na pewno wiesz, budynek i nieużywany sprzęt niszczeją w przyspieszonym tempie. Dlatego, dobrze się stało, że Łęg żyje i pracuje na siebie.
  Pozdrawiam.

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: +3 (from 3 votes)
 9. Piotr G. pisze:

  Witam. Nareszcie mam przyjemność przeczytać komentarz pisany nie moją ręką. Pozwolę więc wdać się w polemikę.
  Otóż, Romario /domyślam się kto stoi za tym nickiem/, gwoli wyjaśnienia. W S3 z etatowców pozostały 3 osoby. Energetyk, sam.spec. d/s tech. TV i ostatni niedobitek załogi Łęgu ,nazwijmy Go kolegą „od kranu” /dla tych co nie z TV: kran w TV nie oznacza kurka od wody/, nie zwolniony gdyż ochronił Go Kodeks Pracy. Pierwszych dwóch jest na pensjach, trzeci na honorariach. Jeśli pensyjni zarabiają dodatkowo, to łamią prawo. Jeśli płaci im TVN /lub jakakolwiek firma od nich/ to tym gorzej dla nich. Zarobić może legalnie ten trzeci, za tzw. pilnowanie i otwieranie drzwi. Czyli 1 /słownie jeden człowiek/. Nawet „nasi” etatowi operatorzy NIE MAJĄ PRAWA pracować dla konkurencji. Tak to powinno być, gdyby TVP była prawidłowo zarządzana.
  O tym że studio niszczeje, ja dobrze wiem. W końcu pracowałem tam od początku jego działalności i m.in. za to, że próbowałem chronić jego infrastrukturę zostałem wyrzucony.
  Koledzy, pomyślcie szerzej a nie końcem własnego nosa. TVP jeśli oddaje swój majątek produkcyjny konkurencji /i to znaczącej/, chcąc nie chcąc, ogranicza swój udział w rynku. Wpłynie mniej kasy za reklamy, będzie mniejsza oglądalność, gorszy udział w rynku. Ten efekt wystąpi oczywiście nie od razu, ale po kilku miesiącach. A w przypadku obecnej sytuacji finansowej TVP, takie zarządzanie to „strzał w kolano”. Owszem wpłynie kasa za wynajem, jednorazowo i śmiem wątpić czy tak strasznie duża. Czy te pieniądze pójdą na modernizację Łęgu? Nie wierzę, nie przy tym dyrektorze TVP Kraków. On już miał swe 5 minut w S3, kiedy ściany gniły od grzyba. I naprawdę, nie od tego czy TVN zapłaci za wynajem będzie lepiej. To zależy od ludzi i ich podejścia do firmy w której pracują i którą zarządzają. Jeśli przy władzy pozostają karierowicze, ludzie „bez twarzy” i honoru, leserzy, wieczne miglance o dużych i nigdy nie napełnionych kieszeniach – dobrze nie będzie.
  Co mam jeszcze napisać, aby poprzeć swój wywód?
  Że:
  1.Studio S3 wynajmowane jest obecnie przez TVN bez kamer, reżyserek. Podstawili wóz transmisyjny i własną ekipę, wynajęli jedynie halę. to wiecie.
  2.Wynajęto zaplecze do budowy dekoracji -stolarnie, warsztat mechaniczny, dostęp do montażowni, firmie która współpracuje z kim chce m.in. z konkurencją dla TVP. To też wiecie.
  3.Ze sprzęt wymaga wymiany a nikt o to nie walczy- też wiecie.
  4. Że w TVP Kraków pracuje już więcej urzędników niż pracowników – to powinniście zauważyć.
  Kończąc, muszę przyznać, że żal we mnie wzbiera coraz większy, gdy przejeżdżając często koło Studia widzę, że efekty moich bojów są mizerne. Tu uwaga: niczego nie żałuję! A szczególnie chwili, gdy miałem odwagę odmówić „ofercie” p. obecnego Dyrektora TVPK. Mogłem do jedynie rozegrać bardziej profesjonalnie. No, ale praktyka czyni mistrza :).
  Pozdrawiam
  P.S.
  Prośba do Kolegów.
  Ponieważ moje ślady bytności w S3 są dokładnie zacierane, proszę Was abyście uratowali z S3 taśmę-wstęgę, którą uroczyście otwierano to Studio. Schowałem ją dla potomnych a nie zabrałem jej wtedy, gdy mnie z S3 usunięto. Natomiast wiem gdzie ją schowałem- jeśli ten pokój jeszcze nie posprzątano. Chciałbym ją odzyskać, aby nie wpadła w ręce tej obecnej kliki. To moja jedyna prośba. Telefonu nie zmieniłem.

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: -2 (from 4 votes)
 10. Dzemik pisze:

  Witam. Piotrze będę polemizował. Oczywiście studio w Łęgu powinno być INTENSYWNIE wykorzystywane do tworzenia programów dla TVP i przez TVP. To, że jest inaczej boli nas wszystkich. Ale weż pod uwagę, że półtora roku temu byliśmy wszyscy (ludzie, sprzęt, infrastruktura) na krawędzi katastrofy. Szaleńcy wprowadzili kody startowe, przekręcili klucze aktywacyjne i mieli paluchy na czerwonym guziku. W kwietniu zeszłego roku nie było rozmowy o jakimkolwiek wynajmie tylko o zrównaniu z ziemią, zamknięciu i totalnej destrukcji. To, że odżywa, działa i istnieje jest powodem do radości. Niech tam – teraz pracuje dla TVN potem (daj Boże) dla nas. To nie patrzenie końca własnego nosa tylko radość, że rozwałka się trochę zatrzymała i może w końcu rozsądek i rozum zwycięży. Lepiej jest jak studio żyje i pewnie jakieś minimalne pieniądze z tego są. Bo jak wiadomo organ nieużywany zanika a przecież wszyscy byliśmy świadkami tego jak mózgi wielu osób nagle przestały działać. I w niektórych przypadkach proces pozostał nieodwracalny. Niech więc Łęg pracuje, niech studia na Krzemionkach odżyją. Lepiej żeby TVP miała z tego odrobinę grosza, niż żeby cały czas było gadane: nie da się, zamknąć, zniszczyć, sprzedać , zaorać. Tak uważam.

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 11. Piotr G. pisze:

  Witam ponownie.
  Podtrzymuję swe stanowisko wyrażone w poście o S3. Ubolewam, że fraternizacja TVP z TVN-em tak głęboko zakorzeniła się w umysłach pracowników telewizji publicznej. Ale, co wymagać od pracownika gdy Rada Nadzorcza TVP uprawiała kryptoreklamę TVN-u, aż musiało interweniować Ministerstwo Skarbu. A dyrektorem TVP jest człowiek, którego córka tam pracowała /może dalej pracuje???/ a sam … /tu muszę zdanie pozostawić niedokończone/.
  Chciałbym, aby Pan dyrektor TVP Kraków Leszek Dziura wydał publiczne oświadczenie, następującej treści:
  „Nigdy nie pobierałem dodatkowego wynagrodzenia przy produkcjach realizowanych w studio S3 dla potrzeb TVN-u. W tym, przy produkcji programu „CLEVER WIDZISZ I WIESZ””.
  Będzie Pan tak odważny i chociaż raz postąpi po męsku?
  Pozdrawiam
  P.S.
  Studio S3 nie zostanie sprzedane.

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 12. krakowiak pisze:

  Piotrze !!!
  W odpowiedzi na poprzednie wpisy informuje , że pracownicy etatowi mogliby pracować w łegu przy produkcji TVN ale nie było wiele propozycji z ich strony …..może to wynika jednak z tego ze nie potrzebują nikogo z , tak jak to oni nazywają , biedaszybu.
  Moim zdaniem tak jak Romario lepiej jak coś się dzieje niż nic …

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 13. Piotr G. pisze:

  Tak więc, powyższy wpis potwierdza jedynie moją argumentację. Mogliby, ale ich nie chcą. Bo z biedaszybu! O czym to świadczy? Czy znaczy to, że pracownicy Telewizji Publicznej z nazwą Polska, mają dobrą reputację u konkurencji? A TVP włazi TVN-owi w 4 litery, i to bez mydła.
  Panie Prezesie Braun! Niech Pan poczyta te posty. W nich zawarta jest geneza upadku TVP. Nikt nie widzi żadnego problemu w tym, że TVN produkuje program do jesiennej ramówki w studio telewizji publicznej. Że TVN odbierze reklamodawców, bo zapewne mocno rozpromuje nowy produkt. Że zabierze, tym samym widownię naszej telewizji. Ludzie opamiętajcie się, na litość boską. O rynek reklamowy należy walczyć wszelkimi środkami. A jednym z nich jest utrudnianie życia konkurencji -jak tylko można. A pan, prezesie Braun, życie konkurencji UŁATWIA.
  Pisałem – mianowanie p. Leszka Dziury na stanowisko dyrektora oddziału to fatalny pomysł, prosiłem nie róbcie tego. Bezskutecznie. No i efekty właśnie oglądamy. A, jakby tego było mało, w weekendowym wydaniu Dziennika Polskiego czytam wypowiedź p. dyrektora TVPK, który TVP określa jako dobro narodowe o które należy dbać. Wiecie jaki obraz zobaczyłem? Diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni.
  Pozdrawiam.

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 14. Piotr G. pisze:

  Jeszcze do postu wyżej.
  Przeczytałem na portalu internetowym, że prezes Braun zniósł na wakacje klauzulę zakazu konkurencji dla pracowników- tym samym zrozumiałem wpis kolegi „krakowiaka”. Czytam też, że lekką rączką wydał 3.5 mln publicznych złotych dla ex- twarzy TVN-owskiej, za którą to informację będzie skarżył dziennikarzy. Czytam o potężnych honorariach „gwiazd” w czasie gdy kasa pusta: 47 tyś za kontrakt gwiazdorski, 14 tyś za szefowanie i 11 tyś za prowadzenie programu na miesiąc! Szok!
  No to, moi drodzy, mamy prawie finisz TVP.
  Bo jeśli król, w czasach niepewnych, rozpuszcza swe wojsko -znaczy, że poddaje Państwo. A jeśli za wszelką cenę chce uniknąć wiedzy o swych wydatkach- znaczy knuje i zdrady szuka.
  Na co więc czekać? Może należy zadać cios łaski aby dobić konającego i przerwać te męki?
  Z nauki historii: układność z królem-zdrajcą, kończy się szafotem.

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: -1 (from 5 votes)
 15. Piotr G. pisze:

  Odpowiedż MSP w sprawie wynajęcia studia TVP S3 w Krakowie dla TVN-u:

  MINISTERSTWO SKARBU PAŃSTWA
  DEPARTAMENT NADZORU WŁAŚCICIELSKIEGO
  DNW-EW-5232-27/12 Warszawa,2012-08-02

  Pan
  Piotr G.
  ul. …….
  ..-… Kraków

  Dot. studia telewizyjnego S3 w Krakowie Łęgu.

  Odpowiadając na Pańskie wystąpienie z dnia 18 lipca 2012 roku w sprawie studia telewizyjnego S3 w Krakowie Łęgu/zatytułowane: „Studio TVP S3 w rekach TVN-u” – przyp. mój/, przekazane do Ministerstwa Skarbu Państwa drogą elektroniczną, Departament Nadzoru Właścicielskiego uprzejmie informuje, że zwrócił się do Telewizji Polskiej S.A. o przedstawienie wyjaśnień w przedmiotowej sprawie.
  Z pisma Spółki, które wpłynęło do Ministerstwa Skarbu Państwa w dniu 31 lipca 2012 roku wynika, że w okresie od czerwca do sierpnia 2012 roku, studio telewizyjne S3 w Krakowie Łęgu nie byłoby wykorzystywane z uwagi na przerwę wakacyjną w produkcjach Telewizji Polskiej S.A. Oddział Terenowy Telewizji Polskiej S.A. z siedzibą w Krakowie pozyskał kontrahenta /czyli TVN! -przyp. mój/, dla którego realizuje usługę techniczną z wykorzystaniem wyżej wymienionego studia. W dwa dni po zakończeniu realizacji tej usługi wyżej wymieniony Oddział rozpocznie zaplanowaną produkcję audycji dla Programu 2 Telewizji Polskiej S.A.
  W ocenie Departamentu Nadzoru Właścicielskiego zwiększenie przychodu Spółki w okresie wakacyjnego przestoju studia jest działaniem na korzyść Telewizji Polskiej S.A. Należy przy tym zaznaczyć, że Spółka zapewniła, iż priorytetem dla niej jest produkcja dla anten Telewizji Polskiej S.A.

  Z poważaniem
  DYREKTOR Departamentu Nadzoru Właścicielskiego
  Ewa Sibrecht-Ośka /podpis co-nie-co czytelny/

  Komentarz:
  Szanowna Pani Dyrektor, trudno jest mi uwierzyć, że akceptuje Pani to wyjaśnienie, przy niezbijalnych argumentach, które przytoczyłem w mym piśmie i po cześci w postach na tym forum. Po prostu nie wierzę, że Pani osobiście ma takie zdanie – wydawała mi się Pani osobą sensowną w kontakcie telefonicznym. Być może, kazano Pani podpisać się pod takim wyjaśnieniem.
  Gdybym jednak przyjął, że faktycznie MSP, Pani i w/w Departament nie widzą żadnego problemu we wspieraniu konkurencji /unikacie „jak ognia” nazwy TVN- bo o tego kontrahenta chodzi, i nie trzeba go było „pozyskiwać”, bo on tam jest, od lat, „jak u siebie”/, mało tego – akceptuje takie zachowanie publicznego nadawcy jakim jest TVP, to musiałbym użyć słów, które doktor Strosmajer użył wobec pielęgniarki Hunkovej w słynnym serialu „Szpital na peryferiach”:
  „Gdyby głupota umiała się unosić, to latałaby Pani jak gołębica”
  Pozostaje zawiadomić prokuraturę.

  A dla członków Rady Nadzorczej TVP:
  Na następnym Waszym posiedzeniu, proponuję jeden z punktów poświęcić na przyjęcie uchwały zmieniającej nazwę firmy z TVP na TVPN. Tło niebieskie już jest. Żeby ładnie brzmiało:
  „Rebranding spółki TVP S.A. w celach zwiększenia jej przychodu a tym samym polepszenia sytuacji finansowej”.
  Skończycie, w końcu, z tą fikcją działania dla dobra publicznego nadawcy. Sukces macie gwarantowany!

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: -1 (from 3 votes)
 16. Piotr G. pisze:

  Z okazji 60-lecia Telewizji Polskiej wszystkiego najlepszego Członkom Związku Zawodowego Wizja, wszystkim jej uczciwym Pracownikom, życzy Piotr G.

  Jednocześnie, uprzejmie zawiadamiam Pana Dyrektora oddziału krakowskiego, że NIE WYBIERAM się na „Dzień Otwarty” TVP w Krakowie /chociaż razem z osobą towarzyszącą mieliśmy takie plany/.
  Przyczyna jest znana.

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: -2 (from 4 votes)
 17. Piotr G. pisze:

  Moi Drodzy!
  Z okazji 60-lecia TVP,należy troszkę „wrzucić na luz”, aby odpocząć od męczącego strofowania politruków i wytykania ich nieudolności.

  A będzie o jednym z lepszych w rankingu popularności, a dla mnie najlepszym w TVP, teleturnieju „Jeden z dziesięciu”.

  Otóż, dziś znów przed telewizorem rozgorzała kłótnia o jego zasady. Przeanalizujmy:
  Uczestnik ma 3 szanse na błędną odpowiedź. Prawda? Ma też trzy lampki te szanse określające.Prawda? Nikt nie zaprzeczy. I teraz uwaga: pierwszy błąd uczestnika- gaśnie 1 lampka. Ile uczestnik ma jeszcze szans? Dwie- bo świecą dwie lampki. Drugi błąd uczestnika- gaśnie druga lampka.Ile ma jeszcze szans? Jedną- bo świeci jeszcze jedna. Trzeci błąd uczestnika- gaśnie trzecia. Ile ma jeszcze szans -zero.
  Ale po tej trzeciej on odpada- niesłusznie, bo przecież wykorzystał świecącą trzecią lampkę i teraz nie ma już żadnej szansy, czyli może pozostać w grze dotąd, dopóki się nie pomyli. Logiczne? I ja twierdzę od początku, że reguły zostały tu naruszone bo tak naprawdę uczestnik dostaje jedynie dwie szanse.
  Mam rację, czy nie mam :-)???
  Pozdrawiam serdecznie
  Piotr

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: -3 (from 5 votes)
 18. Piotr G. pisze:

  Uprzejmie informuję, że w związku z 60-leciem naszej TVP postanowiłem ustanowić nagrodę ANTY-PRACOWNIKA Telewizji Polskiej – jako odpowiednik np. Złotej Maliny i Anty Nobla- w kategoriach:
  1.Najgorszy członek Rady Nadzorczej
  2.Najgorszy członek Zarządu
  3.Najgorszy dyrektor TVP
  4.Anty-pracownik 60-lecia.
  Nagrody w postaci dyplomu wykonanego na specjalnym papierze typu „rumiankowy velvet”, osobiście sfinansuję i prześlę pocztą.
  Uprzejmie proszę o przedstawianie kandydatów do dnia 30 października b.r.
  Oto moje propozycje:
  1. Najgorszy członek Rady Nadzorczej:
  B. M-D., G.B. -ex aequo – za nieugięte trwanie na posterunku i tworzenie korespondencji z kryptoreklamą prywatnej stacji TVN na oficjalnych drukach.
  2. Najgorszy członek Zarządu :
  B. P.- bezdyskusyjnie za perfekcyjne pozostawanie w cieniu, branie kasy co miesiąc z upadającej spółki i tym samym zrzucanie całego odium nieudolności na biednych Prezesów Brauna i Zalewskiego /tych przynajmniej czasami widać i słychać/.
  3.Najgorszy Dyrektor:
  1 miejsce : M. K. – za aferę Mitera i „awans” na z-cę dyr. TVP SPORT oraz za wyjątkowo mocne plecy.
  2 miejsce: L. D. – to oczywiste, za spędzonych w TVP prawie 30 cudownych lat w spokoju, błogości i wypracowanej przez lata sztuce uników, która to sztuka zawiodła Go na fotel dyrektora oddziału TVP w Krakowie, a może zaprowadzi na Woronicza?
  4. Anty-pracownik 60-lecia TVP:
  w cuglach winien wygrać:
  W. M.- pracownik oddziału krakowskiego, Główny technolog nie wiadomo od czego, etatowy działacz związkowy z własnym biurkiem,telefonem i faksem, za utrzymanie którego TVP już niedługo kupiłaby nowy wóz HD.

  Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone tydzień po wręczeniu nagród za prawdziwe zasługi.
  Pozdrawiam
  Piotr G.

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: -2 (from 6 votes)
 19. Piotr G. pisze:

  Słowo do komunikatu zespołu negocjacyjnego.
  Szanowni Negocjatorzy, tak ze strony zarządu TVP jak i Związku Zawodowego.
  Wszystkim wam należy się „mikołajowa rózga”, ponieważ:
  1.klauzula zakazu konkurencji winna być podstawą w działalności takiej firmy jak TVP- i tu Prezes ma całkowitą rację.
  2.Produkcje TVP winny być realizowane siłami pracowników zatrudnionych w TVP- dotyczy to w szczególności realizacji i techniki.
  3. Realizacje programów mają być lokowane w studiach TVP i z wykorzystaniem sprzętu TVP.
  Przy egzekwowaniu p.2 i 3 wszelkie boje o stawki dla pracowników stracą racje bytu. Po prostu ludzie zaczną zarabiać.
  Negocjacje które się teraz toczą, ściągają uwagę związku na boczny tor, co jest przypuszczalnie na rękę zarządowi TVP. Takie niegroźne „bicie piany”.
  Panie Prezesie Braun!
  Pan wie doskonale, gdzie wyciekają pieniądze TVP. Ja osobiście podam 5 nazwisk, które kosztują firmę grube miliony rocznie, łamiąc podstawową zasadę dobrego prowadzenia firmy: „Żaden pracownik nie może zarabiać więcej niż jego prezes”.
  A jak Pan tej zasady nie egzekwuje a wręcz popiera, to niech się Pan nie dziwi, że nazywa się Pana politrukiem i firma bankrutuje.
  Specjalnie dla Pana polecam świetną książkę pt.”Prezenterki” Aleksandry Szarłat. Niech pan przeczyta. Może wtedy pozna Pan znaczenie słów „etyka” i „zaangażowanie” a ochroniarze nie będą Panu potrzebni na spacerach po korytarzach(sic!)

  Niżej podaję przykład ilustrujący argumentację do p.2, z podwórka, które znam:

  Jest taki realizator dźwięku /tylko bez urazy, nic osobiście do tego człowieka nie mam/, który zaczynał swą karierę w S3. Nabierał szlifu, doświadczenia. A celem który przyświecał osobie, która wtedy Łęgiem rządziła, było wychowanie dla potrzeb telewizji dobrego dźwiękowca. Ok. Wszystko ładnie.Ale on wolał zostać wolnym strzelcem -to dla TVP, to dla TVN-u, itd. I negocjował stawki za usługi. A teraz realizował „Bitwę na głosy”/nie tylko to, ale ten program szczególnie monitoruję z racji kosztów i miejsca realizacji/, chociaż TVP ma wspaniałych realizatorów-dźwiękowców na etacie, którzy mogliby ten program „zrobić”. Ale nie. Lepiej wypłacać gaże osobom z zewnątrz, niż własnym pracownikom. Bo ktoś, komuś, gdzieś powiedział, że akurat ten i nikt inny. Podobny system zadziałał w nagłośnieniu. Lepiej płacić obcym.
  Pytam Pana:
  Dlaczego nie zatrudnia się swoich pracowników i dlaczego nie wychowuje się młodzieży, która zasili kadrę TVP? Pytanie retoryczne. Bo właśnie tak funkcjonuje system producencki w TVP. Zlecać na zewnątrz i generować coraz wyższe koszty. Fakturę się zaksięguje a papier wszystko przyjmie. I co najważniejsze nikt się nie czepi kwot.
  Jeśli chodzi o „Bitwę na głosy” to studio w Łęgu mogło ją realizować. Przeważył argument 300m2. 1000m Łęg i 1300 ATM. Tyle, że te 300m2 można było zagospodarować z montażowni obok studia. Tak zrobił TVN i było cacy. Gdyby, ktoś naprawdę mądry chciał tak zrobić, było to do realizacji.
  Przepraszam, że czepiłem się tego programu, ąle to dobry moment, bo akurat dziś mija 20 rocznica „Randki w ciemno” realizowanej w Łęgu o której mówiono w dzisiejszym „Pytaniu na śniadanie”. Dziękuję za przypomnienie tego programu, szkoda jedynie, że osoby, które ten program technicznie realizowały już nie pracują.Zostali ci, którzy nawet nie wiedzieli jak do Łęgu dojechać.
  Pozdrawiam
  P.S. dyplomy „Nagrody ANTY-PRACOWNIKA Telewizji Polskiej” są już gotowe.
  P.S.2 gwoli sprostowania do informacji zawartej w książce „Prezenterki”, że muzeum telewizji Polskiej powstało w październiku 2010 na Woronicza. Otóż oświadczam, że pierwsza STAŁA wystawa sprzętu zabytkowego w TVP, powstała w październiku 2007 roku w hollu studia S3 w Łęgu i trwała do dnia odejścia /popr. wyrzucenia/ z pracy osoby ją organizującej. Wystawa składała się trwale z booma dźwiękowego i dolki Vintena, okresowo wzbogacana o inne eksponaty.Wywodziła się w prostej linii z Dni Otwartych TVP, w czasie których autor z własnej inicjatywy, walcząc z głupimi docinkami niektórych pracowników, zorganizował dużą prezentację sprzętu telewizyjnego. Autor tej wystawy próbował ją bezskutecznie zalegalizować poprzez oficjalne pismo do ówczesnego dyr. Oddziału TVP Witolda Gadowskiego jak i poprzez pismo do prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego. Odpowiedzią było wypowiedzenie. Autor posiada wśród swych prywatnych zbiorów zabytkowy wóz transmisyjny „Mielec” w oryginalnych barwach Telewizji Kraków – pierwszy wóz transmisyjny kolorowy w Krakowie, przekazany z Warszawy, jedyny tak zachowany w Polsce. TVP jak na razie nie jest zainteresowana zabytkiem ,dlatego autor w swym testamencie zapisał wóz na rzecz Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 20. Piotr G. pisze:

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, dla mnie już czwartych poza TVP, wszystkim członkom Związku Zawodowego Wizja, jak i wszystkim uczciwym pracownikom TVP najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, spokojnej i pewnej pracy w firmie składa
  Piotr G.

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 21. Piotr G. pisze:

  W dniu 23 grudnia odszedł od nas na zawsze, wspaniały Człowiek, znany reżyser i twórca „Spotkań z Balladą” Michał Bobrowski.
  Z wielkim żalem i smutkiem rozstaliśmy się z Tym, który był dla mnie osobiście wzorem doskonałości i perfekcji w swych produkcjach.
  Panie Michale! Mam nadzieję, że Telewizja dla której poświęcił Pan dziesiątki lat swego zawodowego życia nie zapomniała o Panu.
  Bo ja nie zapomnę Pana nigdy. Spoczywaj w pokoju!
  Piotr

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 22. Piotr G. pisze:

  Moje nadzieje wyrażone w poście wyżej okazały się płonne.
  Dłuższe me milczenie i oczekiwanie na załatwienie sprawy, w świetle
  zaistniałych faktów, byłoby niewskazane.

  Panie Prezesie Braun.

  Oczekuję odpowiedzi na pismo skierowane do Pana przez Panią Dyrektor Biura Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 28 stycznia 2013 roku. W skrócie zacytuję jego treść:

  Szanowny Panie Prezesie!
  W załączeniu pozwalam sobie przesłać-według kompetencji-pismo pana Piotra G. z Krakowa, w którym przedstawia wydarzenia związane z ostatnim pożegnaniem Michała Bobrowskiego-twórcy i długoletniego szefa redakcji kultury oddziału krakowskiego TVP SA.

  Włodarze teraźniejsi TVP! Nazywanie was dzikimi ludźmi, byłoby policzkiem dla plemion żyjących w buszu. Kultury, nazywane przez nas prymitywnymi, okazują szacunek plemienny dla swej starszyzny i okazują im cześć po śmierci!

  Pani Dyrektor Biura Ministra Zofii Wileńskiej serdecznie dziękuję za niepozostawienie tej sprawy bez reakcji.

  A jak zareagowała Pani Dyrektor Departamentu Nadzoru Właścicielskiego Ministerstwa Skarbu Państwa, Rada Nadzorcza TVP SA??? Cisza. Cisza. Cisza.

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 23. Piotr G. pisze:

  Wszystkiego najlepszego, pogody ducha i oczywiście owocnej pracy w TVP, z okazji Świąt Wielkiej Nocy,
  wszystkim członkom ZZ Wizja i uczciwym pracownikom TVP śle życzenia
  Piotr

  PS. Zmieniła się moja ikonka a to z powodu powtórnej rejestracji- hasło nie działało.

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 24. Piotr G. pisze:

  Oświadczenie.
  W związku z kilkoma zapytaniami dlaczego zaprzestałem publikacji na tym forum,oświadczam, że:
  1.Aby nie narażać nikogo z pracowników TVP a w szczególności członków ZZ Wizja na zemstę, represje władz TVP za moje wpisy, w obecnej sytuacji zwolnień CZASOWO wstrzymałem się z publikacją.
  2.Wszystkie moje dotychczasowe wpisy, są WYŁĄCZNIE mojego autorstwa, powstały bez jakiejkolwiek konsultacji z nikim z członków i sympatyków ZZ WIZJA, ani jakimkolwiek pracownikiem TVP SA i jedynie ja biorę za nie całkowitą odpowiedzialność.
  3. Cały czas monitoruję sytuację, żyję w/g zasady ” co mnie nie zabije to mnie wzmocni” i płonne są nadzieje Pana Społecznika Wiesława, że odpuszczę grabieży i niegodziwości w OTV Kraków.
  4. W rozpowszechniane w OTV Kraków głosy, że Pan dyrektor wystąpił do centrali z opinią o braku osób do wytypowania do rozwiązania umowy o pracę tj. stanął po stronie pracowników, NIE NALEŻY WIERZYĆ. Są jedynie „mydleniem oczu”, czystym PR-owskim posunięciem.
  5. 6 osób /z 10- 4 idą na emeryturę/z którymi Zarząd winien rozwiązać umowy o pracę w OTV Kraków, to:
  a/ obecny dyrektor OTV Kraków
  b/ szef działu techniki,
  c/szef działu gospodarczego i transportu
  d/kierownik eksploatacji
  e/kierownik transmisji
  f/ główny technolog
  Punkt f/ z powodu ochrony prawnej jako członek rady pracowników, czasowo niemożliwy do realizacji
  „Zasługi” w/w osób zostały wielokrotnie opisane w mych postach i pismach.
  I to na tą chwilę tyle, co mam do powiedzenia.
  Pozdrawiam
  Piotr G.

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: -1 (from 3 votes)
 25. Piotr G. pisze:

  Szanownie (-i) Koleżanki i Koledzy z grup zawodowych przeznaczonych do odstrzału przez Zarząd.
  To nie Was należy usunąć z TVP, ale ten katastrofalnie nieudolny, bezradny Zarząd. Zarząd, który przejdzie do annałów telewizji jako ten, który wygenerował największe straty w jej historii.
  SKANDALEM jest, samo w sobie, zaproponowanie takiej redukcji i sposób w jaki ma być zrealizowana! Nikt logicznie myślący nie przejdzie dobrowolnie do firmy zewnętrznej!
  Tylko wy, panowie: Braun, Zalewski, Piwowar mogliście wpaść na taki idiotyczny sposób „restrukturyzacji” firmy.
  Wy panowie z Zarządu, NIE MACIE PIENIĘDZY NA ODPRAWY! Zgnoiliście firmę, korzystacie z kredytu aby utrzymać płynność finansową , tracicie oglądalność na rzecz TVN-u /vide pozycja TVP1 spadek z 1 na 3 miejsce/ i NIC. Dalej trwacie i śmiecie pisać w oświadczeniu, że „spółka przestała notować straty…”
  Tu na tym forum wypunktowałem was wielokrotnie a na kłamstwach też chwyciłem.
  Śmiechu warte!!!

  Apel do załogi: WALCZYĆ I BRONIĆ ZA WSZELKĄ CENĘ MIEJSC PRACY.
  Pozdrawiam
  Piotr
  PS. I co Panie społeczniku Wiesławie- znowu uprawiamy handelek? A co w zamian wytargowałeś dla siebie i swego związku? Pewnie nietykalność.

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: -1 (from 3 votes)
 26. Piotr G. pisze:

  Poniżej przedstawiam tekst listu do prezesa Brauna.
  Wpłynęło do Biura podawczego TVP 3.06.13.
  To co teraz dzieje się w TVP jest już jawną grabieżą pieniędzy i majątku publicznego – co miałem nieprzyjemność oglądać w mniejszej skali w TVP Kraków na przykładzie studia w Łęgu . Charakterystyczne, że osoby od specjalnych poruczeń są wciąż te same, vide dyrektor APT Andrzej J.
  Ale, czy wy się panie Braun, pani Ger i inni kolesie zgłodniali kasy, nie boicie odpowiedzialności? Zatraciliście, prawdopodobnie, instynkt samozachowawczy i dlatego przegracie sromotnie ze związkiem i załogą.
  A jak polegniecie,czego wam z całego serca życzę, to po raz pierwszy w życiu, schleję się na umór.
  Co wam, złodzieje w białych kołnierzykach, solennie obiecuję w moje dzisiejsze 44 urodziny.

  Piotr G. Kraków, 27.maja.2013r.
  Ul. XXXXXX XXXX
  XX-XXX Kraków

  Prezes Zarządu TVP S.A.
  Dr Juliusz Braun

  Szanowny Panie Prezesie,

  czytając Pana list skierowany do pracowników i współpracowników TVP, opublikowany na stronach internetowych ZZ „Wizja”, z coraz większym zdumieniem starałem się zrozumieć, a chociażby przyswoić, przytoczoną w nim argumentację. I z całym szacunkiem dla Pana tytułu naukowego, stwierdzam, że logiki tam nie znalazłem.
  Przecież niemożliwym jest, aby jakikolwiek zdrowy na umyśle szef firmy, pisał do swych pracowników, że zwolnienie ich z pracy jest działaniem dla ich korzyści i lepszego przygotowania zawodowego. Mało tego, zachęcał ich do zrozumienia swego losu i spojrzenia z perspektywy bezrobotnego na zaszczytne cele „ratowania” finansów TVP!
  Panie prezesie Braun!
  Pisze Pan, że oczekuje merytorycznej dyskusji a nie populizmu. Ale jednocześnie unika takowej. Miał Pan przecież szansę zaprezentowania swych argumentów na otwartym spotkaniu w dniu 23 maja w siedzibie SDP zorganizowanym przez „Wizję”. Czekali na Pana wszyscy zgromadzeni, czekałem ja –specjalnie wykorzystałem urlop, aby przybyć do Warszawy z Krakowa. I co? Stchórzył Pan, podobnie jak w 2009 roku stchórzył Minister Skarbu Grad, który zaprosił moją osobę publicznie, na przyjazd do Gdyni i w ostatnim dniu odwołał spotkanie.
  Powiem wprost – Pana zachowanie przypomina mi historię cesarza Gaiusa Iuliusa Caesara Germanicusa, bardziej znanego jako Kaligula. On, podobnie jak Pan, zaczynał rządzić całkiem sensownie i z wielkim poparciem społeczeństwa, aby -i tu przywołam podobieństwo z Pana rządami w TVP, doprowadzić rozrzutnością do krachu finansowego Cesarstwo Rzymskie. Aby ratować pusty skarbiec wprowadzał w życie szalone pomysły m.in. konfiskat majątków, co w Pana przypadku można porównać do likwidacji podstawowych grup zawodowych, na których opiera się działalność TVP.
  Jak zakończyła się historia cesarza Kaliguli, wszyscy wiemy – Cesarstwo jednak przetrwało.
  Ale czy przetrwa Telewizja Polska pod Pana rządami? Śmiem wątpić.
  Po wtóre, chciałem zauważyć, że po lekturze publikacji IPN „Polskie Radio i Telewizja w stanie wojennym”,Warszawa 2011r, doszukuję się analogii w Pana działaniu z metodami stosowanymi przez władze komunistyczne. Tyle, że oni zwalniali i łamali ludzkie życiorysy pracowników Telewizji z pobudek ideologicznych a Pan niszczy ich jedynie z powodów finansowych. A przecież szczyci się Pan historią działacza „solidarnościowego”. Gdzie, więc Pan zatracił te ideały? Czy gruby plik banknotów przelewany na konto z publicznej telewizji jest dla Pana ważniejszy od etyki, honoru lub zwykłej ludzkiej przyzwoitości? Dlaczego nie poda się Pan do dymisji?
  Ale, bądźmy sprawiedliwi, jest też w Pana szaleńczej działalności iskierka nadziei. Otóż, nieświadomie osiągnął Pan to, co nie udało się żadnemu Prezesowi TVP – jednomyślność załogi w oporze i mobilizację skłóconych Związków Zawodowych. A to jest symboliczny sukces nie do przecenienia.
  Na zakończenie chciałem jeszcze raz stanowczo zaprotestować przeciwko wyprowadzeniu dziennikarzy, montażystów, grafików i charakteryzatorów do firm zewnętrznych oraz, pamiętajmy, całych grup zawodowych usuniętych wcześniej, a to: elektryków, oświetleniowców, dźwiękowców, pracowników obsługi planu, koleżanek z działu księgowości, straży przemysłowej w oddziałach, pracowników gospodarczych i utrzymania czystości. Co dały te działania mamy okazję obserwować obecnie.
  A niepodważalne argumenty, które wielokrotnie przedstawiałem nieprzerwanie od 2008 roku są Panu z pewnością doskonale znane.

  Z poważaniem
  były pracownik techniczny TVP w Krakowie,członek„Solidarności”od1989r,który chciał jedynie uczciwie pracować w TVP a był niewygodny bo mówił prawdę.

  Własnoręczny podpis

  List wysłano 28.05.2013r. nr nadania 559007731940430928 polecony za zw. potw. odbioru.
  Z treści listu usunięto jedynie dane teleadresowe i nazwisko .
  Podział tekstu inny.

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: -1 (from 3 votes)
 27. Piotr G. pisze:

  Koleżanki i Koledzy, pracownicy TVP.
  Czytam, z PRZERAŻENIEM, informacje o następnych zwolnieniach w telewizji.
  I co można z tym zrobić??? Uwierzcie, że na tyle, ile mogłem, próbowałem ratować miejsca pracy. Chociaż, czasem, uważany byłem za natręta, wszystko co robiłem i pisałem ukierunkowane było /i jest/ jedynie dla dobra firmy. A firma to przecież PRACOWNICY. Bo bez nich nie ma mowy o jakiejkolwiek działalności TVP.
  Ci teraz, że tak ich nazwę, sprowadzają TVP do roli pośrednika dającego logo i wysyłającego jedynie sygnał. A reszta to będą firmy i firemki znajomych królika, dla których zmieni się ustawę o abonamencie, aby ściągalność wyniosła 100%. I tak wyżywi się Zarząd, kilku dyrektorów, „okopanych” znajomków tych dyrektorów, pozostaną kolesie Pana Wiesława M.,i on sam oczywiście, pozostanie dział reklamy i emisji. I popłynie wtedy kasa szerokim strumieniem w kieszenie wybrańców. Całkiem legalnie. A pracownicy WON za bramę!

  I SZLAG MNIE JASNY TRAFIA, kiedy ci, którzy powinni wylecieć z TVP są nieruszalni!
  A KREW SIĘ BURZY, kiedy ci, którzy mają nadzorować z ramienia MSP działalność zarządu TVP, mają to głęboko w 4 literach i za sam fakt bezczynności, powinni stracić ciepłe posadki w ministerstwie z dnia na dzień.
  BO TO NIE JEST PAŃSTWO PRAWA!
  Doczekaliśmy czasów pełnej anarchii i rozkładu państwa. Sami się wykańczamy – Polak, Polaka. Nie trzeba obcego. A wszystko rozbija się o pieniądze, które zniknęły w kieszeniach garstki cwaniaków. Rozkradli, napaśli się do syta a teraz wskazują palcem, jak dziecko złapane na kradzieży -to oni! – ich wyrzucimy będzie OK.
  Popatrzcie w przeszłość- pamiętacie od czego zaczął się I rozbiór Polski? Co się wtedy działo w Polsce? Poszukajcie analogii.
  I NA LITOŚĆ BOSKĄ WALCZCIE !!! DOŚĆ UKŁADÓW!!! DOŚĆ PISANIA!!!

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: -1 (from 5 votes)
 28. Piotr G. pisze:

  I oto mamy dwa najbardziej zdegenerowane osobowo oddziały TVP:
  Kraków i Katowice.
  To te, gdzie przez wiele lat prowadzono eksperyment redukcji etatów i „oczyszczano” z ludzi niepokornych.
  I tak jestem zaskoczony,że w Krakowie 25 osób było odważnych. Czyli, jest jeszcze 25 cichociemnych, których tow. Wiesławowi nie udało się odstrzelić. To twoja porażka Wiesiu.
  Gratulacje składam załogom OTV Rzeszów i Wrocław! Świetne wyniki! Tak trzymać moi drodzy!

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: -1 (from 3 votes)
 29. Piotr G. pisze:

  Chciałem przeprosić za oddany PRZYPADKOWO negatywny głos przy komunikacie o poparciu działań ZZ WIZJA przez Region Wielkopolska NSZZ SOLIDARNOŚĆ.
  Oczywistym jest, że mój negatyw dotyczył komunikatu KZ TVP NSZZ Solidarność, który z zasady jest fałszywy i asekurancki, a wynikł jedynie z opublikowanego stanowiska Regionu Wielkopolska „Solidarności”.
  NIKT WAM PANOWIE Z KZ TVP „S” NIE WIERZY !!!
  ŁAMISTRAJKI! ŁAMISTRAJKI! ŁAMISTRAJKI! ŁAMISTRAJKI!
  ZDRAJCY! ZDRAJCY! ZDRAJCY! ZDRAJCY! ZDRAJCY!
  Szkoda nawet śliny, aby wam napluć w twarz p. Murzyn i „spółka”

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 3.0/5 (1 vote cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 30. Piotr G. pisze:

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, jak zwykle wszystkim uczciwym pracownikom TVP oraz członkom ZZ Wizja, najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, spokojnej i PEWNEJ pracy w telewizji
  życzy
  Piotr Golonka / i tak wszyscy wiedzą kto tu pisze/.

  PS. A wam „członkowie” Zarządu TVP i waszym kolesiom działającym przeciwko własnym pracownikom, życzę abyście się nie zadławili ością z karpia przy wieczerzy wigilijnej z tej zachłanności i chytrości w pogoni za mamoną, a w oczach waszych, aby przestał jaśnieć symbol dukata jak u wujka Mac Kwacza z kreskówki Disneya.

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: -1 (from 3 votes)
 31. Piotr G. pisze:

  Szanowni Państwo, Pracownicy TVP i Leasing Team, Koleżanki i Koledzy,
  mija równy rok, od ostatniego mego wpisu będącego życzeniami świątecznymi dla Was. Przez ten czas sam walczyłem o własne przeżycie, zmieniłem 2 pracodawców, wytoczyłem proces o mobbing jednemu a jeden proces cywilny z byłym pracodawcą wygrałem. Nieświadomie pracowałem również w firmie outsorcingowej, podobnej do LT, gdzie polscy właściciele, n.b. z Warszawy, doili pracowników niemiłosiernie. Oczywiście odszedłem :-). Widziałem punkt, i jestem w stanie go określić podając imiona i nazwiska, gdzie zachodnie standardy pracy zamieniają się w dziki wyzysk taniej siły roboczej. Wiem już, że praca dla polskiego biznesmena /?/ jest pracą, w której pracownik Polak jest śmieciem i nigdy nie osiągnie zachodniego standardu życia.
  Dlatego na te Święta i Nowy Rok, życzę Wam odwagi w walce o swoje słuszne prawa do godnej pracy, jedności i zgody wśród Was , by nikt od wewnątrz nie rozbił Waszej grupy, a cele jakie zamierzyliście zostały osiągnięte. A oprócz tych słów, cóż mogę więcej dodać? Abyśmy spotkali się kiedyś wszyscy w nowej firmie z logiem TVP :-)
  Pozdrawiam
  Piotr Golonka

  VA:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 32. Piotr G. pisze:

  Z okazji Świąt Wielkiejnocy, wszystkiego najlepszego w życiu osobistym, wszelkiej pomyślności oraz wygranej w sądzie i powrotu do TVP wszystkim Koleżankom i Kolegom, życzy
  Piotr Golonka

  VA:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Napisz komentarz