18.12.2013 Pytania do Dyrektor OTVP Poznań

Pani
Lena Bretes-Dorożała
Dyrektor OT TVP SA w Poznaniu

Pani Dyrektor,

w związku z niepokojącą liczbą osób skarżących się na przydział pracy określany jako nierówny, niesprawiedliwy i nieadekwatny do kwalifikacji, uprzejmie proszę o rozmowę związkową. Informacje te docierają nie tylko od członków Związku, ale także od szeregu innych pracowników i dlatego spotkanie wyjaśniające jest pilne i konieczne.

Pracownicy skarżą się także na permanentne zatrudnianie współpracowników przy lepiej płatnych programach, z pominięciem pierwszeństwa pracowników etatowych, a także z pomijaniem ich kwalifikacji. Z informacji i danych zebranych przez Związek „Wizja” – działań tych żadną miarą nie da się usprawiedliwić przekroczeniem norm czasu pracy. Związek także dysponuje informacjami o stałym uprzywilejowaniu niektórych pracowników w dostępie do pracy, które ma wynikać z osobistych poleceń przedstawicieli kierownictwa i jest dyktowane powodami pozamerytorycznymi.

W trakcie rozmowy, chcemy poruszyć rażącą nierówność w zarobkach, a także proceder zatrudniania niektórych osób na kilku różnych etatach, co rodzi konflikt interesów i pogłębia proceder nierównego dostępu do pracy.
Prosić będziemy również o wyjaśnienie, czy jest prawdziwą informacja otrzymana przez Związek Wizja, jakoby poznańskie grafiki pracy pracowników realizacji telewizyjnej, miały być zatwierdzane przez dyrektor BZKL, p. E. Ger?

W związku z bardzo licznymi koneksjami rodzinnymi i kumoterskimi , które mają miejsce przy podziale pracy w OT Poznań, zwracamy się z prośbą o informację w jaki sposób zostanie zrealizowana uchwała Zarządu TVP SA, odnosząca się do umów cywilno-prawnych z członkami rodzin pracowników TVP SA.

W związku z kilkuletnim procederem nadużyć przy rozliczaniu paliwa w OT Poznań, które zostały potwierdzone dochodzeniem Audytu, a następnie skierowane do Prokuratury, ZZWMP prosi o informację jakie konsekwencje pracownicze poniosą winni nadużyć i winni braku nadzoru?
Chcemy poznać również stanowisko Pani Dyrektor w odniesieniu do warunków pracy pracowników studyjnych.

Wobec powyższego, proszę o wyznaczenie szybkiego terminu spotkania.

Z poważaniem
Agata Ławniczak
Przewodnicząca Koła OTVP Poznań ZZPTiTMP Wizja

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 8.6/10 (7 votes cast)
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: +2 (from 8 votes)
18.12.2013 Pytania do Dyrektor OTVP Poznań, 8.6 out of 10 based on 7 ratings

1 komentarz do “18.12.2013 Pytania do Dyrektor OTVP Poznań”

 1. bogumil pisze:

  Identyczna sytuacja w zatrudnieniu mam miejsce w Białymstoku.

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Napisz komentarz