11.06.2014 Wszczynamy spór zbiorowy

Warszawa, dn. 11.06.2014 r.

L.dz. Wizja/65/2014                                                                                                                                                                

 

Pan Juliusz Braun   Prezes Zarządu TVP S.A. 

Pani Ewa Ger   Dyrektor BZZL

Związek Zawodowy Pracowników Twórczych i Technicznych Mediów Polski WIZJA OZ TVP,

działając na podstawie ustawy z dnia 23 maja 1991 roku o rozwiązywaniu sporów zbiorowych  /Dz. U. nr 55 poz.234 z późniejszymi zmianami / domaga się:

1.      Oświadczenia o potwierdzeniu gwarancji zatrudnienia dla pracowników przenoszonych w związku z podpisaniem umowy z agencją pracy tymczasowej Leasing Team sp. z o.o., dotyczącą przeniesienia części zadań i tym samym wykonujących je osób na podstawie artykułu 23(1) czyli tzw. outsourcingu.

2.      Zagwarantowania, że jeżeli nowy pracodawca zwolni kogokolwiek w czasie 12 gwarantowanych miesięcy, to wówczas TVP SA wypłaci każdemu zwolnionemu w ten sposób pracownikowi  równowartość 24 jego dotychczasowych, średnich miesięcznych zarobków.

3.      Zapewnienia funduszu socjalnego dla przenoszonych pracowników. W związku z podaną informacją, że strona podpisanej przez TVP SA umowy, czyli agencja pracy tymczasowej Leasing Team sp. z o.o.  nie zamierza utworzyć funduszu socjalnego, co spowoduje pogorszenia warunków socjalnych przenoszonych pracowników,  ZPTiTMP WIZJA OZ TVP domaga się zmiany zapisów tej umowy i sfinansowania funduszu socjalnego dla przenoszonych pracowników etatowych TVP SA .

4.  Zagwarantowania, że przenoszeni pracownicy zachowają uprawnienia do wypłaty nagrody jubileuszowej zgodnie z zasadami obowiązującymi w TVP S.A. Czas pracy w Leasing Team spółka z o.o. będzie liczył się tak samo jak czas pracy w TVP S.A.. Gwarancja obejmowała będzie cały okres na który TVPS.A. podpisała umowę z Leasing Team spółka z o.o.

Nieuwzględnienie żądań Związku do dnia 17.06.2014r jest równoznaczne z wszczęciem sporu zbiorowego ze wszystkimi konsekwencjami, wynikającymi z ustawy, ze strajkiem włącznie.

2014.06.17_odp_wizja_65

 

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Napisz komentarz