1.09.2014 Nadzwyczajne Walne Zjazdy OZ w TVP i LeasingTeam ZZPTiTMP Wizja

Zarząd Główny ZZPTiTMP  Wizja przypomina, że zwołane zostały Nadzwyczajne Walne Zjazdy obu Organizacji Zakładowych (w TVP i LT).

Przedmiotem obrad Zjazdów będzie wybranie w drodze uchwały drogi prawnej, jaką przyjmie Związek, w celu unieważnienia umowy między TVP a LT na wyprowadzenie 4 grup zawodowych. Drugim tematem obrad Zjazdów będzie ewentualne przyjęcie uchwały o sposobie finansowania wybranego rozwiązania.

WALNE ZJAZDY ODBĘDĄ SIĘ:

12 września o godzinie 11.45 w pierwszym terminie i o godzinie 12 w terminie drugim, w siedzibie SDP przy ul. Foksal w Warszawie.

WSZYSCY DELEGACI Z OSTATNIEGO WALNEGO ZJAZDU MAJĄ MANDAT  CZYNNY I SĄ DELEGATAMI NA NADZWYCZAJNYCH WALNYCH ZJAZDACH OZ TVP  I OZ LT.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 4.0/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: -2 (from 2 votes)
1.09.2014 Nadzwyczajne Walne Zjazdy OZ w TVP i LeasingTeam ZZPTiTMP Wizja, 4.0 out of 10 based on 3 ratings

4 komentarzy do “1.09.2014 Nadzwyczajne Walne Zjazdy OZ w TVP i LeasingTeam ZZPTiTMP Wizja”

 1. ajednaknapiszę pisze:

  Zupełnie nie rozumiem, na co czeka zarząd tego związku? przecież wszystkie instytucje państwowe, do których zwracała się Wizja z prośbą o interwencję, jasno odpowiadały, że stwierdzenie nielegalności umowy o sprzedaż pracowników obcej firmie należy do właściwości sądu. To dlaczego zarząd jeszcze do tego sądu nie wystąpił ? czyżby za niskie były składki członkowskie, aby taki pozew można było PROFESJONALNIE przygotować i złożyć ? Instytucja prawna pozwu „o stwierdzenie nielegalności przetargu i umowy na sprzedaż pracowników” lub „o unieważnienie umowy” jest znana w prawie polskim od zawsze. A może Związek Zawodowy nie ma osobowości prawnej? A może nie ma wystarczających uprawnień do występowania w imieniu pracowników ? To wszystko nieprawda – Związek ma wszelkie pełnomocnictwa, aby przed sądami występować w imieniu swoich członków, w ostateczności w imieniu własnym – przecież Zarząd stanowią również pracownicy i to w dodatku chronieni przez prawo pracy. NIE ZMUSZAJCIE SWOICH CZŁONKÓW TO SAMODZIELNEGO WYSTĘPOWANIA Z TAKIM POWÓDZTWEM, BO CZŁONKOWIE NIE MAJĄ PEWNOŚCI, ŻE W RAZIE PÓŹNIEJSZYCH SZYKAN ZE STRONY PRACODAWCY, ZWIĄZEK ZAWODOWY SKUTECZNIE MÓGŁBY WALCZYĆ O ICH OCHRONĘ!!! Zróbcie coś, albo rozwiążcie ten związek. Tylko podejmijcie jakąś decyzję i ją ogłoście bez zbędnej zwłoki – niech członkowie wiedzą, że na nic nie mogą już liczyć.

  VA:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. admin pisze:

  Drogi Anonimie, może miej odwagę się podpisać. Poza tym czytasz ze zrozumieniem ? To przeczytaj komunikat wyżej.

  Administrator

  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. ajednakodpiszę pisze:

  Drogi Adminie, czytam komunikat z którego wynika, że po prawie dwóch latach od opublikowania ogłoszenia o nielegalnym przetargu oraz po kilku miesiącach od podpisania umowy, po kilku miesiącach od wejścia w życie tej umowy, Zarząd Związku ciągle obraduje nad przyjęciem drogi prawnej… nawet nic nie ma o wystąpieniu do sądu powszechnego, z czego wnoszę, że Zarząd myśli może o napisaniu pisma z żalami do premiera, albo do marszałka sejmu może… Sfinansowanie wyboru drogi prawnej – nad czym się tu zastanawiać, albo idzie się do sądu i płaci za sprawę – w przypadku wygranej, te pieniądze zwraca strona przegrana!!! a jeśli nie ma się pieniędzy na sprawę, to składa się wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych!!! Pieniądze w tym kraju nie mogą być barierą dochodzenia sprawiedliwości.
  Stąd moje pytanie – na co czeka Zarząd tego Związku ???? KIEDY WYSTĄPI WRESZCIE DO SĄDU ????? Proste pytanie ? można na nie udzielić też prostej odpowiedzi.

  Miałbym odwagę podpisać się z imienia i nazwiska, gdyby za mną stał jakiś poważny Związek Zawodowy, broniący moich praw… w Związek, który mnie ponoć reprezentuje, powoli przestaję wierzyć.

  VA:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • admin pisze:

   Prosimy o identyfikację. Wtedy podejmiemy rozmowę. Argumenty powyższe są całkowicie nietrafne i nieuprawnione, a przede wszystkich Drogi Anonimie chyba brak Ci wiedzy o działaniach Związku od maja 2012r. Przejrzyj stronę Związku dokładnie. Poczytaj ze zrozumieniem.

   Admin

   VN:F [1.9.13_1145]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.13_1145]
   Rating: 0 (from 0 votes)

Napisz komentarz