2.04.2015 Udało się. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.

STAN NA DZIEŃ 13.04.2015 GODZ. 19:30

 104 115

Szanowni Państwo,

wszystkim, którzy nas wsparli składamy najserdeczniejsze podziękowanie. Wpłaty otrzymywaliśmy od przyjaciół, znajomych i osób, których nigdy wcześniej nie spotkaliśmy i to ci ostatni byli dla nas szczególnym oparciem. Dzięki Wam mieliśmy poczucie, że nie jesteśmy sami i że nie prowadzimy walki z wiatrakami. Bijemy się nie tylko o tych dziennikarzy, montażystów, grafików i charakteryzatorów, którzy zostali bezprawnie przeniesieni do agencji pośrednictwa pracy tymczasowej i tych, którzy mieli odwagę stanąć do procesy z TVP i LT. Walczymy oczywiście o ich-nasz los zawodowy, o godność pracowniczą i byt ich-naszych rodzin, ale bój idzie też o wartość istotną dla wszystkich obywateli.

Poprzez ten proces upominamy się status zawodowy wszystkich dziennikarzy i o podmiotowość naszych widzów, słuchaczy i czytelników. Nie chcemy być handlarzami „prawd” jakiejkolwiek władzy i nie chcemy aby nasi odbiorcy byli jedynie klientami. Chcemy aby dziennikarze w Polsce mieli warunki pracy, które pozwolą im opisywać świat w sposób rzetelny, prawdziwy i niezawisły od doraźnych interesów pracodawcy, koterii biznesowo politycznych czy jakiejkolwiek struktury władzy. Pragniemy sprostać szczególnej staranności z jaką zobowiązani jesteśmy wykonywać nasz zawód, który ma być służbą wobec obywateli. Zawód, który nazywa się zawodem zaufania publicznego.Tymczasem dziennikarze traktowani jako siła najemna, pozbawieni podmiotowości, tej powinności nie mogliby sprostać.

Państwa więc wsparcie jest wielką nadzieją na to, że nie uda się zniszczyć tego filaru demokracji jakim mają być wolne media.

Wielu naszych przeciwników śmiało się z tej zbiórki, mówili nam, że jesteśmy naiwni, bo nikt nam nie da pieniędzy na ten proces. Pracodawca tylko czekał na ten moment, kiedy sąd oddali nasze powództwo z powodu niemożności uiszczenia tak skandalicznie wysokiej opłaty. To Państwo sprawili, że możemy dalej walczyć z bezprawiem, butą i arogancją pracodawców. Zaciągnęliśmy u Państwa dług wyjątkowy, bo on ma konkretny wymiar finansowy pomnożony przez naszą wdzięczność i zobowiązanie. Ufamy, że wygramy w sądzie i to będzie także Państwa zwycięstwo!

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA WPŁATY ZWIĄZKOM ZAWODOWYM:

1. ZWIĄZKOWI ZAWODOWEMU PRACOWNIKÓW RUCHU CIĄGŁEGO KWB BEŁCHATÓW WS ROGOWIEC

2. ZWIĄZKOWI ZAWODOWEMU PEKAO SA W POZNANIU

3. ZWIĄZKOWI ZAWODOWEMU KIEROWCÓW I MOTORNICZYCH W ŁODZI

4. SYNDYKATOWI DZIENNIKARZY POLSKICH

5. ZWIĄZKOWI ZAWODOWEMU OPERATORÓW OBRAZU I DŹWIĘKU

6. WOLNEMU ZWIĄZKOWI  ZAWODOWEMU “SOLIDARNOŚĆ-OŚWIATA”  BYDGOSZCZ

W imieniu Zarządu OZ Wizja w LT
Agata Ławniczak

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 7.7/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: +3 (from 3 votes)
2.04.2015 Udało się. Dziękujemy wszystkim darczyńcom., 7.7 out of 10 based on 3 ratings

Napisz komentarz