25.04.5015 DLACZEGO PAN MILCZY REDAKTORZE KRAŚKO ?

OZ LT ZZPTiTMP Wizja poleca Państwu zapoznanie się

z materiałem TVN 24 o AFERZE OUTSOURCINGOWEj

Miliony na out-cie

W tym przypadku popularny dziś outsourcing został – zdaniem prokuratury – wykorzystany do wyłudzania pieniędzy – mówią autorzy materiału.

W materiale przedstawiciel Zakładu Ubezpieczeń Społecznych stwierdza wyraźnie, że kiedy outsourcowani pracownicy dalej pracują dla tego samego pracodawcy, pod jego nadzorem, wykonując tę sama pracę, w tym samym miejscu NIE DOSZŁO DO PRZEKAZANIA części przedsiębiorstwa, a umowa outsourcingowa ma charakter pozorny.

Powstaje pytanie dlaczego o temacie milczą programy telewizji publicznej. Czy dlatego, że mechanizmowi takiego pozornego outsourcingu zostało poddanych 411 jej pracowników ?

Apelujemy do kolegów dziennikarzy Telewizji Polskiej – zajmijcie się tematem w swoich programach i pytamy dlaczego o problemie milczy główny program informacyjny TVP ? Czy dlatego Panie Redaktorze Kraśko, że nie ma Pan pozwolenia od Zarządu TVP na zajęcie się sprawą, bo TVP może być również podmiotem tej afery ? Czy również dlatego, że w swoim zespole ma Pan dziennikarzy, którzy zostali poddani temu procederowi ? Dlaczego Pan milczy Panie Redaktorze Kraśko ? Dlaczego nie staje Pan w obronie swoich redakcyjnych kolegów ?

Ten przykład pokazuje patologię, na którą związek zwracał uwagę od początku procesu rzekomego przejęcia części przedsiębiorstwa TVP przez LeasingTeam: dziennikarzom zatrudnionym na zasadzie pozornego outsourcingu oraz tym pozostałym w TVP nie wolno zajmować się takimi kwestiami, ponieważ telewizja publiczna uczestniczy sama w tym procederze. Zatem wolność słowa została zagrożona, podobnie jak dziennikarska niezależność.

Dlaczego w programach Telewizji Polskiej pomijany jest temat nadużywania przez firmy zatrudnienia pracowników na zasadzie umów z jednoosobowymi podmiotami gospodarczymi, zmuszania różnymi działaniami pracowników do rozwiązywania umów o pracę i przechodzenia na taką jednoosobową pseudo działalność gospodarczą ?  Czy dlatego, że Telewizja Polska przoduje w tym procederze ?

Apelujemy do Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Finansów oraz Prezesa ZUS, którzy zajmują się sprawą – przeprowadźcie również kontrolę umowy outsourcingowej zawartej przez TVP z LeasingTeam.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 8.6/10 (7 votes cast)
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: +2 (from 4 votes)
25.04.5015 DLACZEGO PAN MILCZY REDAKTORZE KRAŚKO ?, 8.6 out of 10 based on 7 ratings

Napisz komentarz