2.09.2015 ZUS: outsourcing w TVP ma charakter pozorny

ZZPTiTMP Wizja przypomina, że na nasz wniosek została przeprowadzona kontrola przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w TVP i LT, dotycząca umowy zawartej między TVP a Leasingteam na rzekome przejęcie części przedsiębiorstwa TVP przez LT, polegające na wyprowadzeniu z TVP czterech grup zawodowych pracowników twórczych.

Z wiarygodnych źródeł w TVP uzyskaliśmy informację, iż do Zarządu Telewizji Polskiej wpłynął właśnie raport pokontrolny.

Według naszych informacji kontrola ZUS POTWIERDZIŁA ZARZUTY STAWIANE PRZEZ ZWIĄZEK. ZUS uznał, że outsourcing MA CHARAKTER POZORNY. ZUS utalił, że płatnikiem składek na ubezpieczenie społeczne rzekomo przeniesionych pracowników jest nieustająco TVP, a nie LeasingTeam. W konsekwencji Telewizja Polska jest zobowiązana do ich odprowadzenia za cały okres pozornego outsourcingu. Dotyczy to wszystkich rzekomo przeniesionych pracowników, którzy nie rozwiązali umów z LT, zakładając tzw. działalność gospodarczą. Ustalenia ZUS będą niewątpliwie nowym, bardzo znaczącym dowodem w procesie sądowym wytoczonym przez Wizję TVP i LT o uznanie umowy tzw. outsourcingu za nieważną.

Potwierdzona została też informacja, że poprzedni Zarząd TVP przygotował kolejny etap outsourcingu, w którym zamierzano wyprowadzić z TVP następnych 500 twórców.

Oczekujemy, że Zarząd Telewizji Polskiej ustosunkuje się do niniejszego komunikatu, jak również upubliczni wyniki tej kontroli. Mamy nadzieję, że wyniki kontroli ZUS przyczynią się do przyspieszenia rozmów Zarządu TVP ze Związkiem Wizja w sprawie likwidacji skutków pozornego outsourcingu.

OZ LT ZZPTiTMP Wizja

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 9.2/10 (6 votes cast)
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: +6 (from 6 votes)
2.09.2015 ZUS: outsourcing w TVP ma charakter pozorny, 9.2 out of 10 based on 6 ratings

Napisz komentarz